• Government of Telangana
    Social Welfare Residential Educational Institutions Society
    ( TSWREIS )

INTERNATIONAL ACHIEVEMENTS

International Level Medals Tally

6

Gold Medals

4

Silver Medals

7

Bronze Medals

NATIONAL ACHIEVEMENTS

National Level Medals Tally

193

Gold Medals

97

Silver Medals

104

Bronze Medals

STATE LEVEL ACHIEVEMENTS

State Level Medals Tally

787

Gold Medals

566

Silver Medals

432

Bronze Medals

SPORTS GLORIES

"Where there is a will , there is a way", goes the old axiom and our superlative students proved it right with their breath-taking, exhilarating and invigorating performances to have clinched several medals in international, national and state level competitions to bring laurels not just to our society but our country as well. The medals claimed by our students in astutely contested matches have now made them the shining and promising sporting jewels of India. Like they say that it always look impossible until it's done, our students have just hit the nail on the head and made the impossible possible by winning 3 gold, 2 silver and 2 bronze medals in the international competitions and 125 medals at national level since 2015. The immaculate and impeccable performance of the students is yet another milestone in their success stories. The lives of these international and national medal winners are heart-wrenching tales of sheer hard work and determination against insurmountable odds, which now made them the apples of the nation's eye. It is incontrovertible that the players have incredibly gone the extra mile and reached the zenith of their glory and they have been striving their fingers to the bone to pull out all the stops. The TSWREIS ensures the world class training to its athletes under the dedicated, committed, enthusiastic and watchful eyes of the finest coaches in athletics, sailing, martial arts, water sports, wrestling etc. who puts their heart and soul in building a new generation of sports personalities from the rural and marginalized communities to represent our country in international arena.

The linchpin behind all these contributions is none other than the ever sportive and high-spirited Dr. R.S. Praveen Kumar I.P.S.

INTERNATIONAL LEVEL 2017-18

Sl. No Region Name of the Institution Name of the student Gen Event Class Level of Participation Medal
1 Khammam Kallur V. Divya G Karate IX International Gold
2 Khammam Kallur M. Sirisha G Karate IX International Gold
3 Khammam Kallur N. Manisha G Karate X International Gold
4 Khammam Kallur K. Krishna Veni G Karate IX International Silver
5 Khammam Sathupally Sandeep B Karate VII International Bronze
6 Mahabubnagar Jadcharla M. Laya G Chess X International Participation
7 Nizamabad Suddapally P. Archana G softball BPC-I International Participation

NATIONAL LEVEL 2017-18

Sl. No Region Name of the Institution Name of the student Gen Event Class Level of Participation Medal
1 Adilabad Asifabad D. Sravan Kumar B Handball II Year National Gold
2 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam Y.AJAY B Handball X National Gold
3 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam K.SUBASH B Karate VIII National Gold
4 HYD & RR (East) Mahendrahills T. Niharika G Karate VI National Gold
5 HYD & RR (West) Kammadanam S. Maheswari G Karate X National Gold
6 HYD & RR (West) Kammadanam K. Chittemma G Karate VII National Gold
7 Medak Mulugu J. Pooja G Softball VII National Gold
8 Medak Mulugu Ch. Keerthi G Softball VI National Gold
9 Medak Jagadevpur M. Soujanya G Karate VI National Gold
10 Medak Jagadevpur M. Sangeetha G Karate VI National Gold
11 Medak Mulugu M. Sangeetha G Karate VI National Gold
12 Nizamabad Suddapally A.Nandini D/o A. Srinivas G Softball VII National Gold
13 Nizamabad Suddapally A.Indu G Softball VII National Gold
14 Nizamabad Suddapally J.Vaishali G Softball VI National Gold
15 Nizamabad Suddapally L.Rani G Softball VI National Gold
16 Nizamabad Suddapally S.Soumya Rani G Softball VI National Gold
17 Nizamabad Suddapally N.Praneetha G Softball VI National Gold
18 Nizamabad Suddapally D.Sindhu G Softball VI National Gold
19 Adilabad Asifabad D. Venkatesh B Handball II Year National Gold
20 Karimnagar Manthani K. Nithin B Handball IX National Gold
21 Karimnagar COE Karimnagar N. Joyce Vardhan B Karate VIII National Gold
22 Karimnagar COE Karimnagar A. Bhaghath B Karate IX National Gold
23 Karimnagar Manthani K. Nithin B Handball IX National Gold
24 Mahabubnagar Jadcharla DPavithra G Karate IX National Gold
25 HYD & RR (East) Mahendrahills Ch. Srivani G Karate VII National Silver
26 HYD & RR (East) Mahendrahills M.Shireesha G Karate MPC - I National Silver
27 HYD & RR (West) Kammadanam K. Nandini G Karate VII National Silver
28 HYD & RR (West) Kammadanam M. Akhila G Handball II Year National Silver
29 HYD & RR (West) Kammadanam P. Vani G Handball VII National Silver
30 Medak Jagadevpur M. Jhansi G Karate VI National Silver
31 Medak Mulugu Ch. Keerthi G Karate VI National Silver
32 Medak Mulugu V. Priyanka G Softball VIII National Silver
33 Medak Mulugu M. Vaishnavi G Softball VI National Silver
34 Nizamabad Suddapally D. Rakshna G Softball VI National Silver
35 Nizamabad Suddapally M. Pavani G Softball VI National Silver
36 Nizamabad Suddapally L. Sujatha G Softball VI National Silver
37 Nizamabad Suddapally K. Teja B Handball VIII National Silver
38 Karimnagar COE Karimnagar Ch. Rakesh B Karate VIII National Silver
39 Karimnagar COE Karimnagar SK. Sameer B Karate VIII National Silver
40 Karimnagar COE Karimnagar R. Ashok B Karate VIII National Silver
41 Karimnagar Kallur K. Kiranmai G Karate IX National Silver
42 Karimnagar Kallur S. Laxmi Prasanna G Karate IX National Silver
43 Karimnagar Dr. BRAJC, (G), Khammam A. Krishnaveni G Handball II Year National Silver
44 Mahabubnagar Jadcharla M. Nandini G Karate IX National Silver
45 Warangal Maripeda P. Ravinder B Tennikoit X National Silver
46 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam M.NAVEEN B Throw ball XI National Bronze
47 HYD & RR (East) Mahendrahills N.Lakshmi G Karate V National Bronze
48 HYD & RR (East) Mahendrahills Rekhar G Karate V National Bronze
49 HYD & RR (East) Mahendrahills Ch. Rishitha G Karate V National Bronze
50 HYD & RR (East) Mahendrahills P. Harishitha G Karate VI National Bronze
51 HYD & RR (East) Nallakanche T. Nandhini G Kho - Kho I Year National Bronze
52 HYD & RR (West) Kammadanam K. Meghana G Karate X National Bronze
53 Medak Mulugu J. Nikilha G Softball X National Bronze
54 Medak Mulugu V. Priyanka G Softball VIII National Bronze
55 Medak Thogutta K. Nandini G Karate X National Bronze
56 Medak Jagadevpur P. Swathi G Karate VI National Bronze
57 Medak Jagadevpur M. Sangeetha G Softball VI National Bronze
58 Nizamabad Suddapally T. Divya G Softball MPC - I National Bronze
59 Nizamabad Suddapally L. Bhula bai G Handball VII National Bronze
60 Nizamabad Suddapally J. Divya B Netball MPC -II National Bronze
61 Karimnagar Manthani R. Ravi Teja B Kho - Kho VIII National Bronze
62 Mahabubnagar Lingal P. Mahesh B Sepakthakra IX National Bronze
63 Mahabubnagar Jadcharla J. Anusha G Karate IX National Bronze
64 Mahabubnagar Jadcharla P. Arthika G Karate IX National Bronze
65 Warangal Zaffergadh Ch. Richitha G Softball X National Bronze
66 Warangal Jakaram K. Sudharshan B Throw ball II Year National Bronze
67 Warangal Maripeda B. venu B Kho - Kho II Year National Bronze
68 Warangal Maripeda M.D. Mujeed Pasha B Kho - Kho IX National Bronze
69 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam J.VIJAY B Handball VIII National Participation
70 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam P.GANESH B Baseball XII National Participation
71 HYD & RR (East) Mahendrahills K.Srinidhi G Softball VIII National Participation
72 HYD & RR (East) Mahendrahills B.Arundathi G Softball VIII National Participation
73 HYD & RR (West) Chilkur Ch. Rahul B Baseball XII National Participation
74 HYD & RR (West) Shaikpet Yashwanth Naik B Baseball II Year National Participation
75 HYD & RR (West) Shaikpet G. Sandeep Kumar B Baseball X National Participation
76 HYD & RR (West) Kammadanam V. Maheswari G 200 mtrs I year National Participation
77 HYD & RR (West) Kammadanam K. Savitri G Kho - Kho I year National Participation
78 Medak Jagadevpur G.ANUSHA G Karate VI National Participation
79 Medak Jagadevpur B.RAJITHA G Karate VI National Participation
80 Medak Jagadevpur CH. SHAILAJA G Karate VI National Participation
81 Medak Mulugu M. Jyotsna G Softball VIII National Participation
82 Medak Koheda J. Vardhan B Handball BPC - I National Participation
83 Medak Kondapur T. Shiva Kumar B Kabaddi VII National Participation
84 Nizamabad Suddapally O. Sravya G Baseball VIII National Participation
85 Adilabad Bellampally J. Sonali G Cricket CEC - I National Participation
86 Adilabad Bellampally B. Akshitha G/td> Cricket CEC - I National Participation
87 Adilabad Bellampally D. Anusha G Cricket CEC - I National Participation
88 Adilabad Bellampally M. Deepika G Cricket CEC - I National Participation
89 Adilabad Bellampally G. Supriya G Sepakthakra MEC - II National Participation
90 Adilabad Bellampally Ch. Jyothi B Cricket CEC - I National Participation
91 Adilabad Bellampally A. Swathi G Sepakthakra CEC - II National Participation
92 Adilabad Luxsettipet R. Keshavathi G 5 KM Walk MPC - I National Participation
93 Adilabad Kasipet Md. Ramzan B Carroms VIII National Participation
94 Adilabad Bellampally Sidhu B Carroms VIII National Participation
95 Adilabad Sirpur - T (B) L. Devidas B Handball IX National Participation
96 Adilabad Asifabad P. Prakash Raj B Handball II Year National Participation
97 Adilabad Jaipur B. Ramesh B Kho - Kho MPC - II National Participation
98 Adilabad Jaipur Y. Narender B Kho - Kho IX National Participation
99 Karimnagar Manthani B. Ganesh B Boxing MPC - I National Participation
100 Karimnagar Manthani P. Shashi Kumar B Kho - Kho BPC - I National Participation
101 Karimnagar Manthani V. Anil B Cricket MPC - II National Participation
102 Karimnagar Manakondur S. Rahul B Yoga IX National Participation
103 Karimnagar Manakondur M. Venkatesh B Yoga VIII National Participation
104 Karimnagar Manakondur K. Akshay B Yoga VIII National Participation
105 Karimnagar Rukmapur A. Abhishek B Athletics X National Participation
106 Karimnagar Rukmapur D. Raja Hari B 5 KM Walk MPC - I National Participation
107 Karimnagar COE Karimnagar B. Divya G 400 Mtrs IX National Participation
108 Karimnagar COE Karimnagar B. Lavanya G Relay X National Participation
109 Karimnagar Chinthakunta K. Ashwitha G Carroms CEC - II National Participation
110 Karimnagar Annapureddypally T. Suresh B 600 mts IX National Participation
111 Karimnagar Dhammapet D. Purna Babu B Athletics IX National Participation
112 Karimnagar Dhammapet Gopichand B Handball MPC - II National Participation
113 Karimnagar Palvancha R. Sowmya G Carroms VIII National Participation
114 Karimnagar Palvancha M. Sahithya G Carroms VIII National Participation
115 Karimnagar Tekulapally G. Manasa G 3 Km IX National Participation
116 Karimnagar Yerrupalem R. Swathi G Ball Badminton II Year National Participation
117 Karimnagar Yerrupalem I. Bhavani G Ball Badminton II Year National Participation
118 Karimnagar Nelakonapally Ch. Urmila G Kabaddi IX National Participation
119 Karimnagar Yerrupalem Madurya G Tennikoit IX National Participation
120 Mahabubnagar Madanapur Kumar Naik B Yoga VIII National Participation
121 Mahabubnagar Itikyala P. Sandeep B 400 Mtrs X National Participation
122 Mahabubnagar Lingal P. Mallikarjun B Ball Badminton XII National Participation
123 Mahabubnagar Lingal P. Bhanu Prasad B Ball Badminton X National Participation
124 Mahabubnagar Lingal Ch. Shiva B Ball Badminton X National Participation
125 Mahabubnagar Lingal B. Sateesh Kumar B Yoga XII National Participation
126 Mahabubnagar Lingal C. Pavan kalyan B Ball Badminton VIII National Participation
127 Mahabubnagar Lingal V. Shiva Prasad B Ball Badminton VIII National Participation
128 Mahabubnagar Lingal S. Akhilesh B Sepakthakra XI National Participation
129 Mahabubnagar Lingal P. Mahesh B Sepakthakra IX National Participation
130 Mahabubnagar Lingal V. Vasu Kumar B Sepakthakra VIII National Participation
131 Mahabubnagar Lingal A. Anil Kumar B Sepakthakra IX National Participation
132 Mahabubnagar Lingal Bhanu Prakash B Ball Badminton X National Participation
133 Mahabubnagar Lingal A. Srikanth B Ball Badminton X National Participation
134 Mahabubnagar Achampet K. Srisalam B Volleyball XI National Participation
135 Nalgonda Thungathurthy P. Maheshwari G Kabaddi X National Participation
136 Nalgonda Dindi N. Pravalika G Athletics VIII National Participation
137 Nalgonda Dindi P. Anitha G Athletics X National Participation
138 Warangal Parkal M. Uma G Kabaddi MPC - II National Participation
139 Warangal Elkathurthy A. Kalyani G Baseball MPC - II National Participation
140 Warangal Elkathurthy G. Meghana G Karate BPC - I National Participation
141 Warangal Elkathurthy E. Akhila G Carroms BPC - II National Participation
142 Warangal Zaffergadh K. Divya G Softball VIII National Participation
143 Warangal Zaffergadh G. Sujatha G Cricket II Year National Participation
144 Warangal Jangaon J. Harinath B Athletics MPC - I National Participation
145 Warangal Maripeda J. Masthan B Kabaddi X National Participation
146 Warangal Maripeda T. Mahesh B Kho - Kho IX National Participation
147 Warangal Maripeda D. Venkatesh B Kabaddi BPC -II National Participation
148 Warangal Maripeda T. Mahesh B Kho - Kho IX National Participation
1 Adilabad Asifabad D. Sravan Kumar B Handball II Year National Gold
2 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam Y.AJAY B Handball X National Gold
3 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam K.SUBASH B Netball VIII National Gold
4 HYD & RR (East) Mahendrahills T. Niharika G Karate VI National Gold
5 HYD & RR (West) Kammadanam S. Maheswari G Karate X National Gold
6 HYD & RR (West) Kammadanam K. Chittemma G Karate VII National Gold
7 Medak Mulugu J. Pooja G softball VII National Gold
8 Medak Mulugu Ch. Keerthi G softball VI National Gold
9 Medak Mulugu P. Pooja G softball VII National Gold
10 Medak Jagadevpur M. Soujanya G Karate VI National Gold
11 Medak Jagadevpur M. Sangeetha G Karate VI National Gold
12 Nizamabad Suddapally A.Nandini D/o A. Srinivas G softball VII National Gold
13 Nizamabad Suddapally A.Indu G softball VII National Gold
14 Nizamabad Suddapally J.Vaishali G softball VI National Gold
15 Nizamabad Suddapally L.Rani G softball VI National Gold
16 Nizamabad Suddapally S.Soumya Rani G softball VI National Gold
17 Nizamabad Suddapally N.Praneetha G softball VI National Gold
18 Nizamabad Suddapally D.Sindhu G softball VI National Gold
19 Adilabad Asifabad D. Venkatesh B Handball VII National Gold
20 Karimnagar Manthani K. Nithin B Handball IX National Gold
21 Karimnagar COE Karimnagar N. Joyce Vardhan B Karate VIII National Gold
22 Karimnagar COE Karimnagar A. Bhaghath B Karate IX National Gold
23 Khammam Palvancha P. Narender B 4X 100 Mts IX National Gold
24 Mahabubnagar Jadcharla Pavithra G Karate IX National Gold
25 HYD & RR (East) Mahendrahills Ch. Srivani G Karate VII National Silver
26 HYD & RR (East) Mahendrahills Ch. Srivani G Karate VII National Silver
27 HYD & RR (East) Mahendrahills M.Shireesha G Karate MPC - I National Silver
28 HYD & RR (East) Mahendrahills M.Shireesha G Karate MPC - I National Silver
29 HYD & RR (West) Kammadanam K. Nandini G Karate VII National Silver
30 HYD & RR (West) Kammadanam M. Akhila G Karate II Year National Silver
31 HYD & RR (West) Kammadanam P. Vani G Karate VII National Silver
32 Medak Jagadevpur M. Jhansi G Karate VI National Silver
33 Medak Mulugu Ch. Keerthi G Karate VI National Silver
34 Medak Mulugu V. Priyanka G softball VIII National Silver
35 Medak Mulugu M. Vaishnavi G softball VIII National Silver
36 Nizamabad Suddapally D. Rakshna G softball VI National Silver
37 Nizamabad Suddapally M. Pavani G softball VI National Silver
38 Nizamabad Suddapally L. Sujatha G softball VIII National Silver
39 Nizamabad Suddapally K. Teja G softball VIII National Silver
40 Karimnagar COE Karimnagar Ch. Rakesh B Karate VIII National Silver
41 Karimnagar COE Karimnagar SK. Sameer B Karate VIII National Silver
42 Karimnagar COE Karimnagar R. Ashok B Karate VIII National Silver
43 Khammam Kallur K. Kiranmai G Karate IX National Silver
44 Khammam Kallur S. Laxmi Prasanna G Karate IX National Silver
45 Khammam Dr. BRAJC, (G), Khammam A. Krishnaveni G Handball II Year National Silver
46 Mahabubnagar Jadcharla M. Nandini G Karate IX National Silver
47 Warangal Maripeda P. Ravinder B Tennikoit X National Silver
48 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam M.NAVEEN B Throw ball XI National Bronze
49 HYD & RR (East) Mahendrahills N.Lakshmi G Karate V National Bronze
50 HYD & RR (East) Mahendrahills Rekha G Karate V National Bronze
51 HYD & RR (East) Mahendrahills Ch. Rishitha G Karate V National Bronze
52 HYD & RR (East) Mahendrahills Ch. Rishitha G Karate V National Bronze
53 HYD & RR (East) Mahendrahills P. Harishitha G Karate VI National Bronze
54 HYD & RR (East) Nallakanche T. Nandhini G Kho - Kho I year National Bronze
55 HYD & RR (West) Kammadanam K. Meghana G Karate X National Bronze
56 Medak Mulugu J. Nikilha G softball X National Bronze
57 Medak Mulugu V. Priyanka G softball VIII National Bronze
58 Medak Thogutta K. Nandini G Karate X National Bronze
59 Medak Jagadevpur P. Swathi G Karate VI National Bronze
60 Medak Jagadevpur M. Sangeetha G Karate VI National Bronze
61 Nizamabad Suddapally T. Divya G softball MPC - I National Bronze
62 Nizamabad Suddapally L. Bhula bai G softball VII National Bronze
63 Nizamabad Dharmaram J. Divya G Netball MPC -II National Bronze
64 Karimnagar Manthani R. Ravi Teja B Kho - Kho VIII National Bronze
65 Mahabubnagar Lingal P. Mahesh B Sepakthakra IX National Bronze
66 Mahabubnagar Jadcharla J. Anusha G Karate IX National Bronze
67 Mahabubnagar Jadcharla P. Arthika G Karate IX National Bronze
68 Warangal Zaffergadh Ch. Richitha G softball X National Bronze
69 Warangal Jakaram K. Sudharshan B Throw ball II Year National Bronze
70 Warangal Maripeda B. venu B Kho - Kho IX National Bronze
71 Warangal Maripeda M.D. Mujeed Pasha B Kho - Kho MPC -II National Bronze

STATE LEVEL 2017-18

Sl. No Region Name of the Institution Name of the student Gen Event Class Level of Participation Medal
1 Adilabad Luxsettipet B. Sravya G High Jump MPC - II State Gold
2 HYD & RR (East) Nallakanche Y. Girija G Handball VIII State Gold
3 HYD & RR (East) Nallakanche M. Sushmitha G Handball VIII State Gold
4 HYD & RR (East) Nallakanche M. Sandhyarani G Kho - Kho BPC - I State Gold
5 HYD & RR (East) Nallakanche E. Sushmitha G Kho - Kho MPC - II State Gold
6 HYD & RR (East) Nallakanche G. Prasanna G Kho - Kho MPC - I State Gold
7 HYD & RR (East) Mahendrahills B. Srilatha G Triple Jump BPC - I State Gold
8 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam T.NAVEEN B Handball X State Gold
9 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam K.VAMSHI B Handball X State Gold
10 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam P.RAMULU B Handball X State Gold
11 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam U.PAVAN KUMAR B Handball X State Gold
12 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam B.PRAVEEN B Handball IX State Gold
13 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam B.ANIL KUMAR B Kho - Kho I Yr State Gold
14 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam CH.ASHOK B Kho - Kho I Yr State Gold
15 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam B.CHANDRAIAH B Throw ball I YR State Gold
16 HYD & RR (East) Hyathanagar P.Karthik B 4X100 mtrs Relay X State Gold
17 HYD & RR (West) Gowlidoddi K. Aishwarya G Kho - kho II Year State Gold
18 HYD & RR (West) Narsingi K.Nisha rathod G Boxing BPC-I State Gold
19 HYD & RR (West) Narsingi R.Ashwini G Athletics BPC-II State Gold
20 HYD & RR (West) Narsingi U.Omegha G Hockey VII State Gold
21 HYD & RR (West) Parigi K. Ganesh B Ball Badminton IX State Gold
22 HYD & RR (West) Parigi E. Prasanth B Ball Badminton X State Gold
23 HYD & RR (West) Parigi M. Prasanth B Ball Badminton X State Gold
24 HYD & RR (West) Parigi G. Anand B Ball Badminton X State Gold
25 HYD & RR (West) Parigi M. Rakesh B Ball Badminton X State Gold
26 HYD & RR (West) Parigi M. Gopal B Ball Badminton X State Gold
27 HYD & RR (West) Chilkur K.ANJANEYULU B Boxing VII State Gold
28 HYD & RR (West) Shaikpet Gopichand B Handball VIII State Gold
29 Karimnagar Manthani E. Shiva Kumar B Handball X State Gold
30 Karimnagar Mustabad B. Mahesh B Handball VIII State Gold
31 Karimnagar Rukmapur D. Vinay B Hammer IX State Gold
32 Karimnagar COE Karimnagar M. Naveen B High Jump MPC - I State Gold
33 Karimnagar COE Karimnagar H. Murali B 200 Mtrs VIII State Gold
34 Karimnagar COE Karimnagar R. Sanghavi G 5 KM Walk MPC - II State Gold
35 Karimnagar COE Karimnagar B. Sravanthi G Cricket MPC - II State Gold
36 Karimnagar COE Karimnagar B. Amulya G Cricket MPC - II State Gold
37 Karimnagar COE Karimnagar R. Sruthi G Cricket MPC - II State Gold
38 Karimnagar COE Karimnagar N. Prajitha G Cricket BPC - II State Gold
39 Khammam Annapureddypally T. Suresh B 4X 100 Mts IX State Gold
40 Khammam Annapureddypally K. Yashwanth B Sepakthakra IX State Gold
41 Khammam Annapureddypally Ch. Kalyan B Sepakthakra IX State Gold
42 Khammam Annapureddypally D. Prasanna Kumar B Sepakthakra IX State Gold
43 Khammam Annapureddypally Y. Mahesh B Sepakthakra IX State Gold
44 Khammam Annapureddypally K. Naga Raju B Sepakthakra IX State Gold
45 Khammam Annapureddypally G. Ravi B 4X 100 Mts IX State Gold
46 Khammam Palvancha K. Srikanth G 3 Km BPC - II State Gold
47 Khammam Tekulapally T. Sneha G Handball VIII State Gold
48 Khammam Kallur P. Gowthami G Long Jump II Year State Gold
49 Khammam Tekulapally G. Manasa G 3 Km IX State Gold
50 Mahabubnagar Madanapur A. Rajarathnam B Yoga XI State Gold
51 Medak Mulugu T. Lavanya G softball VI State Gold
52 Medak Mulugu G. Swathi G softball VII State Gold
53 Medak Mulugu B. Akhila G softball VII State Gold
54 Medak Mulugu K. Pavani G softball VII State Gold
55 Medak Mulugu B. Roja G softball VII State Gold
56 Medak Koheda T. Bala Krishna B Handball XI State Gold
57 Nalgonda Dindi N. Mayavathi G Athletics VIII State Gold
58 Nalgonda Dindi N. Mayavathi G 200 Mtrs VIII State Gold
59 Nalgonda Dindi N. Mayavathi G 100 mtrs VIII State Gold
60 Nalgonda Dindi R. Kavya G Shot put IX State Gold
61 Nalgonda Dindi P. Mounika G Medlay Relay MPC - I State Gold
62 Nalgonda Dindi L. Navya G 4X 100 Mts VII State Gold
63 Nalgonda Dindi Ch. Kavitha G 4X 100 Mts VII State Gold
64 Nalgonda Dindi N. Manasa G 4X 100 Mts VII State Gold
65 Nalgonda Mattampally R. Hymavathi G Volleyball MPC - I State Gold
66 Nalgonda Kondamallepally Y. Durga Bhavani G Volleyball MPC - I State Gold
67 Nalgonda G.V. Gudem M. Jahnavi G Volleyball MPC - I State Gold
68 Nalgonda G.V. Gudem K. Chaitanya G Medlay BPC - II State Gold
69 Nalgonda Rajpet G. Suresh B Kabaddi II Year State Gold
70 Nizamabad Suddapally B.Vineela G Ball Badminton X State Gold
71 Nizamabad Suddapally B.Mounika G softball VIII State Gold
72 Nizamabad Suddapally M.Harika G softball VIII State Gold
73 Nizamabad Suddapally B.Soniya G softball VI State Gold
74 Nizamabad Suddapally P.Deepthi G softball VI State Gold
75 Nizamabad Suddapally A.Manikeerthi G softball VI State Gold
76 Nizamabad Suddapally P.Shirisha G softball VI State Gold
77 Nizamabad Suddapally M.Sanjana G softball VIII State Gold
78 Nizamabad Suddapally M.Tejaswini G softball VIII State Gold
79 Nizamabad Suddapally M.Meenakshi G softball IX State Gold
80 Nizamabad Suddapally B.Madhuri G softball IX State Gold
81 Nizamabad Suddapally G.Ruchitha G softball IX State Gold
82 Nizamabad Suddapally R.Sravanthi G softball X State Gold
83 Nizamabad Suddapally K.Sruthi G softball MPC-I State Gold
84 Nizamabad Suddapally M.Aruna G softball X State Gold
85 Nizamabad Suddapally B.Shilpa G softball X State Gold
86 Nizamabad Suddapally R.Vamshika G softball BPC-I State Gold
87 Nizamabad Suddapally V.Chaitanya G softball BPC-I State Gold
88 Nizamabad Suddapally M.Prathibha G softball BPC-II State Gold
89 Nizamabad Suddapally P.Spandana G softball MPC-II State Gold
90 Nizamabad Suddapally B.Indu G softball BPC-II State Gold
91 Nizamabad Suddapally M.Jyothi G softball MPC-II State Gold
92 Nizamabad Suddapally M.Greeshma G softball BPC-II State Gold
93 Nizamabad Suddapally J.Lavanya G softball MPC-II State Gold
94 Nizamabad Suddapally B.Ruchitha G softball MPC-II State Gold
95 Nizamabad Suddapally D.Divya G softball MPC-II State Gold
96 Nizamabad Suddapally E.Naveena G softball MPC-II State Gold
97 Nizamabad Suddapally S.Srivarshini G softball BPC-II State Gold
98 Nizamabad Suddapally D.Aruna G softball VIII State Gold
99 Nizamabad Suddapally Ch.Keerthana G softball BPC-I State Gold
100 Nizamabad Suddapally P.Ruchitha G softball X State Gold
101 Nizamabad Kanjara M.Savitha G Wrestling II Mpc State Gold
102 Nizamabad Kanjara M.Likhitha G Ball Badminton II MPC State Gold
103 Nizamabad Kanjara K.Manasa G Ball Badminton II BPC State Gold
104 Nizamabad Uppalwai P SHASHIDAR B Ball Badminton X State Gold
105 Nizamabad Uppalwai M SAILU B Ball Badminton IX State Gold
106 Nizamabad Uppalwai K ANVESH B Ball Badminton IX State Gold
107 Nizamabad Uppalwai B NAVEEN B Ball Badminton IX State Gold
108 Nizamabad Uppalwai S GANGADHAR B Ball Badminton IX State Gold
109 Nizamabad Uppalwai J SRIHARI B Ball Badminton IX State Gold
110 Nizamabad Uppalwai L RAJENDRA PRASAD B Ball Badminton X State Gold
111 Nizamabad Uppalwai G ARAVIND B Judo I MPC State Gold
112 Nizamabad Velpur D. Rajesh B Basket Ball VI State Gold
113 Nizamabad Velpur J. Gunavardhan B Basket Ball VIII State Gold
114 Nizamabad Velpur R. Rishi B Basket Ball VII State Gold
115 Warangal Rayaparthy S. Sushmitha G Carroms BPC - II State Gold
116 Warangal Madikonda N. Saisree G Ball Badminton BPC - II State Gold
117 Warangal Madikonda P. Joshna G Taekwondo BPC - I State Gold
118 Warangal Jakaram S. Aravind B Handball VIII State Gold
119 Warangal Jakaram K. Abhishek B Handball VIII State Gold
120 Warangal Jakaram N. Rakesh B Kho - Kho VIII State Gold
121 Warangal Jakaram P. Aravind B Kho - Kho X State Gold
122 Warangal Jakaram B. Sai Teja B Kabaddi VIII State Gold
123 Adilabad Sirpur - T (B) S. Ajay B 5 KM Walk X State Silver
124 Adilabad Asifabad B. Dinseh B 3000 run X State Silver
125 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam G.VENU B Handball VIII State Silver
126 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam D.AJAY KUMAR B Handball VIII State Silver
127 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam P.SRIKANTH B Handball VIII State Silver
128 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam C. DURGA PRASAD B Handball VIII State Silver
129 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam CH.MANJUNATH B Handball VIII State Silver
130 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam K.SOUMITH B Handball VIII State Silver
131 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam P.PRANAY B Handball VIII State Silver
132 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam CH.VISHAL B Handball VIII State Silver
133 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam P.UDAY KIRAN B Kho - Kho VIII State Silver
134 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam B.HARI PRATAP B Kho - Kho VIII State Silver
135 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam P.DINESH B Yoga I YR State Silver
136 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam V.SAIRAM B Yoga I YR State Silver
137 HYD & RR (East) Shamshabad  A.Karnakar B Handball VII State Silver
138 HYD & RR (East) Shamshabad  B.Ashok B Handball VII State Silver
139 HYD & RR (East) Hyathanagar G.Abhilash B softball X State Silver
140 HYD & RR (West) Narsingi Ch.Nikitha G Boxing BPC-I State Silver
141 HYD & RR (West) Narsingi J.Swapna G Boxing IX State Silver
142 HYD & RR (West) Narsingi B.Navya G Hockey VII State Silver
143 HYD & RR (West) Narsingi P.Sanjana G Hockey VII State Silver
144 HYD & RR (West) Narsingi G.Karan chaitanya G Hockey VII State Silver
145 HYD & RR (West) Narsingi B.Sindhu G Hockey VI State Silver
146 HYD & RR (West) Narsingi B.Santhosha G Hockey IX State Silver
147 HYD & RR (West) Narsingi K.Keerthana G Hockey IX State Silver
148 HYD & RR (West) Narsingi Jasmine G Hockey IX State Silver
149 HYD & RR (West) Narsingi K.Deepika G Hockey IX State Silver
150 HYD & RR (West) Parigi Rathod Merwan B Ball Badminton VII State Silver
151 HYD & RR (West) Parigi B. Ajay Kumar B Ball Badminton VII State Silver
152 HYD & RR (West) Parigi V. Prasanth B Ball Badminton VII State Silver
153 HYD & RR (West) Parigi D. Prasanth B Ball Badminton VIII State Silver
154 HYD & RR (West) Parigi T. Nithin Kumar B Ball Badminton VIII State Silver
155 HYD & RR (West) Parigi Y. Hari Kisan B Ball Badminton VIII State Silver
156 HYD & RR (West) Chilkur T.PRAKASH KUMAR B Boxing IX State Silver
157 Karimnagar Manthani P. Teja B Boxing IX State Silver
158 Karimnagar Rukmapur T. Nithin B Athletics MPC - II State Silver
159 Karimnagar Rukmapur D. Raja Hari B 10 KM Walk MPC - I State Silver
160 Karimnagar Rukmapur T. Ravi Sagar B 5 KM Walk X State Silver
161 Karimnagar COE Karimnagar S. Rahul B Volleyball MPC - I State Silver
162 Karimnagar COE Karimnagar S. Pravalika G 5 KM Walk BPC - I State Silver
163 Karimnagar COE Karimnagar S. Varalaxmi G Chess BPC - I State Silver
164 Karimnagar COE Karimnagar K. Keerthi G Carroms BPC - II State Silver
165 Karimnagar COE Karimnagar A. Pranavi G Taekwondo BPC - I State Silver
166 Khammam Annapureddypally B. Pavan B Sepakthakra II Year State Silver
167 Khammam Annapureddypally J. Gopala Krishna B Sepakthakra II Year State Silver
168 Khammam Annapureddypally Ch. Sudeer Kumar B Sepakthakra II Year State Silver
169 Khammam Annapureddypally K. Manohar B Sepakthakra II Year State Silver
170 Khammam Dr. BRAJC(G), Khammam B. Nikhila G Handball II Year State Silver
171 Khammam Dr. BRAJC(G), Khammam A. Gangathri G Handball I Year State Silver
172 Khammam Dr. BRAJC(G), Khammam J. Akhila G Handball I Year State Silver
173 Khammam Dr. BRAJC(G), Khammam B. Vandana G Handball I Year State Silver
174 Khammam Tekulapally B. Nirosha G Handball II Year State Silver
175 Khammam Tekulapally A. Prasanna Kumari G Kabaddi I Year State Silver
176 Khammam Tekulapally T. Sirisha G Kabaddi I Year State Silver
177 Khammam Tekulapally A. Alekya G Kho - Kho IX State Silver
178 Khammam Nelakondapally T. Maneesha G Handball MPC - II State Silver
179 Khammam Nelakondapally K. Divya G Handball MPC - II State Silver
180 Mahabubnagar Achampet M. Rajendhar B 50 X 4 Relay X State Silver
181 Mahabubnagar Madanapur B. Bhanu prasad B Yoga VI State Silver
182 Mahabubnagar Madanapur M. Praveen Naik B Yoga X State Silver
183 Mahabubnagar Jadcharla K. Jyothi G 1500 mtrs X State Silver
184 Mahabubnagar Jadcharla B. Swapna G Yoga IX State Silver
185 Mahabubnagar Jadcharla E. Swapna G Long Jump nan State Silver
186 Medak Mulugu Ch. Blessy G softball VII State Silver
187 Medak Mulugu Ch. Pooja G softball VII State Silver
188 Medak Mulugu S. Bavani G softball X State Silver
189 Medak Mulugu Ch. Priyanka G softball X State Silver
190 Medak Mulugu G. Bhavani G softball X State Silver
191 Medak Mulugu S. Anusha G softball X State Silver
192 Medak Mulugu L. Anjali G softball X State Silver
193 Medak Mulugu K. Shailaja G softball VIII State Silver
194 Medak Mulugu J. Renuka G softball VI State Silver
195 Medak Mulugu R. Shirisha G softball VII State Silver
196 Medak Mulugu J. Swapna G softball VIII State Silver
197 Medak Mulugu M. Jyotsna G softball VII State Silver
198 Medak Mulugu S. Bhavani G softball VII State Silver
199 Medak Mulugu S. Kalyani G softball VII State Silver
200 Medak Mulugu Ch. Sunitha G softball VII State Silver
201 Nalgonda Kondamallepally A. Pravalika G Kabaddi MPC -II State Silver
202 Nalgonda Dindi N. Mayavathi G 4X 100 Mts VIII State Silver
203 Nalgonda Dindi K. Nikitha G 4X 100 Mts VIII State Silver
204 Nalgonda Dindi Y. Sridevi G 4X 100 Mts IX State Silver
205 Nalgonda Dindi N. Srinidhi G 600 mtrs VII State Silver
206 Nalgonda G.V. Gudem K. Chaitanya G Athletics BPC - II State Silver
207 Nizamabad Suddapally M.Greeshma G Volleyball BPC-II State Silver
208 Nizamabad Suddapally L.Rani G Baseball VI State Silver
209 Nizamabad Suddapally D.Sindu G Baseball VI State Silver
210 Nizamabad Suddapally B.Shravani G Baseball VI State Silver
211 Nizamabad Suddapally M.Tejaswini G Baseball VIII State Silver
212 Nizamabad Suddapally M.Harika G Baseball VIII State Silver
213 Nizamabad Suddapally K.Neeshma G Baseball VIII State Silver
214 Nizamabad Suddapally P.Rachana G Ball Badminton MPC - II State Silver
215 Nizamabad Suddapally B.Akshaya G Ball Badminton BPC - II State Silver
216 Nizamabad Suddapally M.Hasavarshini G Ball Badminton BPC - I State Silver
217 Nizamabad Suddapally D.Akhila G Ball Badminton MPC - I State Silver
218 Nizamabad Suddapally B.Ruchitha G Baseball MPC-II State Silver
219 Nizamabad Suddapally V.Chaitanya G Baseball MPC-I State Silver
220 Nizamabad Suddapally M.Jyothi G Baseball BPC-II State Silver
221 Nizamabad Suddapally B.Shilpa G Baseball MPC-I State Silver
222 Nizamabad Suddapally Ch.Keerthana G Baseball MPC-I State Silver
223 Nizamabad Suddapally R.Vamshika G Baseball BPC-I State Silver
224 Nizamabad Suddapally S.Srivarshini G Baseball BPC-II State Silver
225 Nizamabad Suddapally D.Divya G Baseball BPC-II State Silver
226 Nizamabad Suddapally M.Prathibha G Baseball BPC-II State Silver
227 Nizamabad Suddapally J.Lavanya G Baseball BPC-II State Silver
228 Nizamabad Suddapally K.Naveena G Baseball MPC-II State Silver
229 Nizamabad Suddapally P.Archana G Baseball BPC-I State Silver
230 Nizamabad Suddapally P. Shailaja G Netball MPC - I State Silver
231 Nizamabad Takkadapally B. Nishitha G Netball BPC - I State Silver
232 Nizamabad Dharmaram B. Uma G Shot put X State Silver
233 Nizamabad Dharmaram M.Niktha G Netball II Mpc State Silver
234 Nizamabad Dharmaram S.Navya G Netball II Mpc State Silver
235 Nizamabad Dharmaram T.Rajeshwari G Netball II Mpc State Silver
236 Nizamabad Dharmaram B.Chandhana G Netball II Mpc State Silver
237 Nizamabad Dharmaram B.Supriya G Netball II Mpc State Silver
238 Nizamabad Kanjara D.Sravani G Netball I MPC State Silver
239 Nizamabad Kanjara G.Supritha G Wrestling II BPC State Silver
240 Nizamabad Kanjara G.Karuna G Wrestling II BPC State Silver
241 Nizamabad Uppalwai CH SAI SAMRAT B Ball Badminton II BPC State Silver
242 Nizamabad Uppalwai P VAMSHI KUMAR B Ball Badminton I BPC State Silver
243 Nizamabad Uppalwai G SAI RAJ B Ball Badminton I BPC State Silver
244 Nizamabad Uppalwai N POCHIRAM B Ball Badminton II BPC State Silver
245 Nizamabad Uppalwai K KALYAN B Ball Badminton II BPC State Silver
246 Nizamabad Uppalwai N NISHANTH B Ball Badminton II BPC State Silver
247 Nizamabad Uppalwai G ANIL B Ball Badminton II MPC State Silver
248 Nizamabad Uppalwai K RAMESH B Wrestling X State Silver
249 Nizamabad Uppalwai J. Manoj B softball XII State Silver
250 Nizamabad Uppalwai Y. Dinesh B softball XII State Silver
251 Warangal Maripeda M. Srikanth B Kho - Kho MPC - II State Silver
252 Warangal Maripeda M.D. Mazeed Pasha B Kho - Kho MPC - II State Silver
253 Nizamabad Suddapally A. Nandini D/o A.Lingam G softball VII State Silver
254 Adilabad Bellampally B. Sushmitha G Sepakthakra CEC - I State Bronze
255 Adilabad Bellampally S. Vijayalaxmi G Sepakthakra CEC - I State Bronze
256 Adilabad Luxsettipet N. Pravallika G High Jump BPC - I State Bronze
257 Adilabad Jaipur D. Srikanth B Wrestling BPC - II State Bronze
258 Adilabad Jaipur A. Sravn Kumar B Wrestling BPC - II State Bronze
259 Adilabad Sirpur - T (B) M. Surya Kumar B Ball Badminton X State Bronze
260 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam K.ARUN NAIK B Boxing I YR State Bronze
261 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam J.SRIKANTH B Baseball I YR State Bronze
262 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam B.SASHIKUMAR B Baseball II YR State Bronze
263 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam U.KRISHNA B Baseball II YR State Bronze
264 HYD & RR (East) Ibrahimpatnam P.PAVAN KUMAR B Baseball II YR State Bronze
265 HYD & RR (West) Narsingi V.Shivani G Hockey MPC-I State Bronze
266 HYD & RR (West) Narsingi Ch.Nagalaxmi G Hockey MPC-I State Bronze
267 HYD & RR (West) Narsingi G.Vandana G Hockey MPC-I State Bronze
268 HYD & RR (West) Narsingi N.Varalaxmi G Hockey MPC-I State Bronze
269 HYD & RR (West) Narsingi Ch.Pravalika G Hockey BPC-I State Bronze
270 HYD & RR (West) Narsingi M.Nikitha G Hockey MPC-I State Bronze
271 HYD & RR (West) Narsingi B.Bhoomika G Hockey MPC-I State Bronze
272 HYD & RR (West) Narsingi M.Kalyani G Hockey MPC-I State Bronze
273 HYD & RR (West) Narsingi Sai keerthana G Boxing VIII State Bronze
274 HYD & RR (West) Narsingi Jahnavi G Boxing VII State Bronze
275 HYD & RR (West) Chilkur S.MAHENDAR B Boxing IX State Bronze
276 HYD & RR (West) Chilkur N.PRASAD B Baseball MPC II State Bronze
277 HYD & RR (West) Chilkur CH.CHANDRA KIRAN B Baseball MPC II State Bronze
278 HYD & RR (West) Chilkur K.RAJESH B Baseball BPC II State Bronze
279 HYD & RR (West) Chilkur S.ANJANEYULU B Baseball BPC II State Bronze
280 HYD & RR (West) Chilkur B.NARESH B Baseball BPC II State Bronze
281 HYD & RR (West) Chilkur K.GANESH B Judo MPC II State Bronze
282 HYD & RR (West) Shaikpet B. Raghu Vardan B Baseball BPC - II State Bronze
283 HYD & RR (West) Shaikpet V. Suresh B Baseball MPC - II State Bronze
284 HYD & RR (West) Shaikpet M. Sai Kumar B Baseball BPC - I State Bronze
285 HYD & RR (West) Shaikpet S. Prashanth B Baseball MPC - I State Bronze
286 HYD & RR (West) Shaikpet K. Srikanth B Handball VIII State Bronze
287 HYD & RR (West) Shaikpet T. Sai Kumar B Handball VIII State Bronze
288 HYD & RR (West) Shaikpet R. Sri Hari B Handball VIII State Bronze
289 Karimnagar Madipally B. Naresh B Kho - Kho MPC - II State Bronze
290 Karimnagar Manthani Ch. Vamshi B Kho - Kho IX State Bronze
291 Karimnagar Manthani J. Ganesh B Kho - Kho VIII State Bronze
292 Karimnagar Manthani R. Suresh B Kho - Kho IX State Bronze
293 Karimnagar Manthani K. Sriram B Kho - Kho VIII State Bronze
294 Karimnagar Manthani D. Vishnu B Kho - Kho VIII State Bronze
295 Karimnagar Manthani L. Mahender B Kho - Kho BPC - I State Bronze
296 Karimnagar Manakondur B. Uday Kumar B Kho - Kho IX State Bronze
297 Karimnagar Manakondur B. Abhinav Chaitanya B Kho - Kho VIII State Bronze
298 Karimnagar Rukmapur B. Adarsh B 800 Mtrs VII State Bronze
299 Karimnagar COE Karimnagar K. Akhila G Athletics MPC - I State Bronze
300 Karimnagar COE Karimnagar S. Poojitha G Athletics MPC -II State Bronze
301 Karimnagar COE Karimnagar S. Poojitha G Athletics MPC -II State Bronze
302 Karimnagar COE Karimnagar A. Pranavi G Taekwondo BPC - I State Bronze
303 Khammam Annapureddypally T. Suresh B 100 mts IX State Bronze
304 Khammam Annapureddypally T. Suresh B 200 Mtrs IX State Bronze
305 Khammam Kallur K. Akhila G Ball Badminton II Year State Bronze
306 Mahabubnagar Jadcharla Renuka G 3 Km XI State Bronze
307 Nalgonda Dindi B. Mounika G 400 mtrs MPC - I State Bronze
308 Nalgonda G.V. Gudem K. Chaitanya G 200 Mtrs BPC - II State Bronze
309 Nizamabad Dharmaram G.Saipriya G Netball VIII State Bronze
310 Nizamabad Kanjara M.Devika G Wrestling II MPC State Bronze
311 Nizamabad Uppalwai D NARESH B Football II MPC State Bronze
312 Nizamabad Uppalwai B VARUN B Football I BPC State Bronze
313 Nizamabad Uppalwai M. Kiran B Wrestling VII State Bronze
314 Nizamabad Biknoor B. Sai Teja B Netball MPC - I State Bronze
315 Nizamabad Biknoor G. Pranay B Football BPC - II State Bronze
316 Nizamabad Biknoor N. Sudhakar B Kabaddi MPC - II State Bronze

INTERNATIONAL LEVEL 2018-19

Sl. No Region Name of the Institution Name of the student Gen Event Class Level of Participation Medal
1 Karimnagar Coe Karimnagar S.K. Sameer B Karate IX International Gold
2 Khammam Kalluru U. Divya G Karate X International Gold
3 Khammam Kalluru N. Manisha G Karate I Year International Gold
4 Khammam Kalluru M. Shirisha G Karate X International Silver
5 Khammam Kalluru K. Krishna Veni G Karate X International Silver
6 HRR(East) Hayathnagar N. Kartheek B Sailing VIII International Bronze
7 HRR(West) Shaikpet B. Jaya Kiran B Sailing IX International Bronze
1 Karimnagar Coe Karimnagar G SRIRAM B Karate IX National Gold
2 Karimnagar Coe Karimnagar J VIJAY B Karate IX National Gold
3 Karimnagar Coe Karimnagar M JOYCE VARDHAN B Karate IX National Gold
4 Karimnagar Coe Karimnagar K NAVEEN B Karate VIII National Gold
5 Karimnagar Coe Karimnagar B CHARANDEEP B Karate VIII National Gold
6 Karimnagar Coe Karimnagar M UMESH CHANDRA B Karate VIII National Gold
7 Karimnagar Coe Karimnagar M SANVESH B Karate VIII National Gold
8 Karimnagar Coe Karimnagar K. Sagar B Karate II Year National Gold
9 Karimnagar Ghanpur R. Sashi vardhan B Karate IX National Gold
10 Karimnagar Ghanpur B. Manohar Naik B Karate IX National Gold
11 Yadadri Bhongir Ghanpur G. Madhu B Tennikoit IX National Gold
12 HRR(East) Ibrahimpatnam B. Praveen Kumar B Handball X National Gold
13 HRR(East) Ibrahimpatnam Ch. Praveen B Kabaddi II Year National Gold
14 Karimnagar Manthani K. Varun Raj B Tennikoit X National Gold
15 Karimnagar Manthani P. Siddarth B Karate VII National Gold
16 Khammam Sathupalli K. Venkatesh B Karate VIII National Gold
17 Khammam Sathupalli K. Sandeep B Karate VIII National Gold
18 Adilabad Bellampally (G) P. Shailaja G Softball VII National Gold
19 Karimnagar Coe Karimnagar M.VAISHNAVI G Karate VIII National Gold
20 Karimnagar Coe Karimnagar M SWAPNA G Karate VIII National Gold
21 Karimnagar Coe Karimnagar CH RAKESH G Karate IX National Gold
22 Nizamabad Dharmaram Y. Pranitha G Softball VII National Gold
23 Nizamabad Dharmaram D. Sathya G Softball VIII National Gold
24 Nizamabad Dharmaram M. Meena G Softball VII National Gold
25 Khammam Dr. BRAJC Khammam K. Lavanya G Handball I Year National Gold
26 HRR(West) Gowlidoddi H. Archana G Handball X National Gold
27 Medak Mulugu V. Priyanka G Softball IX National Gold
28 Medak Mulugu M. Vaishnavi G Softball IX National Gold
29 Medak Mulugu J. Swapna G Softball IX National Gold
30 Medak Mulugu L. Rebika G Softball IX National Gold
31 Medak Mulugu M. Soshana G Softball IX National Gold
32 Medak Mulugu G. Swathi G Softball VIII National Gold
33 Medak Mulugu J. Pooja G Softball VIII National Gold
34 Medak Mulugu Ch. Pooja G Softball VIII National Gold
35 Medak Mulugu T. Lavanya G Softball VIII National Gold
36 Medak Mulugu P. Pooja G Softball VIII National Gold
37 Medak Mulugu Ch. Keerthi G Softball VII National Gold
38 Medak Mulugu B. Akhila G Softball VIII National Gold
39 Medak Mulugu R. Sireesha G Softball VIII National Gold
40 Medak Mulugu K. Pavani G Softball VIII National Gold
41 HRR(East) Saroornagar E. Nissy Priya G Kabaddi IX National Gold
42 HRR(East) Saroornagar K. Sindhu G Kabaddi IX National Gold
43 HRR(East) Saroornagar B. Naveena G Kabaddi IX National Gold
44 Nizamabad Suddapally L. Bhula bai G Softball VIII National Gold
45 Nizamabad Suddapally L. Sujatha G Softball VIII National Gold
46 Nizamabad Suddapally B. Mounika G Softball IX National Gold
47 Nizamabad Suddapally G. Soundarya G Softball VI National Gold
48 Nizamabad Suddapally M. Maheshwari G Softball VI National Gold
49 Nizamabad Suddapally N. Bindu G Softball VI National Gold
50 Nizamabad Suddapally B. Shravani G Softball VII National Gold
51 Nizamabad Suddapally J. Vaishali G Softball VII National Gold
52 Nizamabad Suddapally B. Vani Sri G Softball VII National Gold
53 Nizamabad Suddapally G. Soumya Rani G Softball VII National Gold
54 Nizamabad Suddapally A. Nandini G Softball VIII National Gold
55 Nizamabad Suddapally A. Indu G Softball VIII National Gold
56 Nizamabad Suddapally K. Srujana G Softball VIII National Gold
57 Nizamabad Suddapally L. Rani G Softball VIII National Gold
58 Nizamabad Suddapally D. Sindhu G Softball VIII National Gold
59 Nizamabad Suddapally D. Aruna G Softball IX National Gold
60 Nizamabad Suddapally P. Sireesha G Softball VIII National Gold
61 Nizamabad Suddapally K. Deepa G Softball VII National Gold
62 Nizamabad Suddapally P. Archana G Softball II Year National Gold
63 Khammam Tekulapally CH. Nandini G Karate X National Gold
64 Khammam Tekulapally K. Pavani G Karate VI National Gold
65 Khammam Tekulapally E. Srilekha G Karate IX National Gold
66 Khammam Tekulapally D. Nandini G Karate IX National Gold
67 Khammam Tekulapally E. Swapna Priya G Karate X National Gold
68 Khammam Tekulapally N. Preethi G Karate X National Gold
69 Khammam Tekulapally K. Ramya G Karate X National Gold
70 Khammam Tekulapally K. Kiranmai G Karate X National Gold
71 Khammam Tekulapally V. Akhila G Karate IX National Gold
72 Khammam Tekulapally T. Ashwini G Karate X National Gold
73 Khammam Tekulapally N. Laxmi Prasanna G Karate X National Gold
74 Nizamabad Armoor G. Jhanaker B Softball VI National Silver
75 Karimnagar Coe Karimnagar K.NENVITHASEN B Karate VIII National Silver
76 Karimnagar Coe Karimnagar B SUMANTH B Karate IX National Silver
77 Karimnagar Coe Karimnagar R SRAVAN KUMAR B Karate IX National Silver
78 Karimnagar Coe Karimnagar S VAMSHI B Karate IX National Silver
79 Karimnagar Coe Karimnagar A PROMOD B Karate VIII National Silver
80 Karimnagar Coe Karimnagar J NITHIN B Karate VIII National Silver
81 Karimnagar Coe Karimnagar G SRIRAM GANESH B Karate VIII National Silver
82 Karimnagar Coe Karimnagar P SHIVA KARTHIK B Karate VIII National Silver
83 Karimnagar Coe Karimnagar T CHARITH B Karate VIII National Silver
84 Karimnagar Ghanpur D. Jeevan Kumar B Karate IX National Silver
85 Karimnagar Ghanpur K, Vishwa Teja B Karate IX National Silver
86 HRR(East) Ibrahimpatnam B. Shekhar B kho - kho IX National Silver
87 HRR(East) Ibrahimpatnam G. Ganesh B kho - kho IX National Silver
88 Karimnagar Manakondur A. Rahul Nayak B kho - kho VIII National Silver
89 Karimnagar Manthani Ch. Akhil B kho - kho IX National Silver
90 Karimnagar Manthani M. Kishor B kho - kho IX National Silver
91 Nizamabad Yellareddy M. Sai Kumar B 100 mts I Year National Silver
92 Nizamabad Yellareddy G. Manoj B Shot put I Year National Silver
93 Karimnagar Manthani J. Ganesh B kho - kho X National Silver
94 Karimnagar Manthani K. Sriram B kho - kho X National Silver
95 HRR(West) Parigi G. Dinesh B Ball Badminton I Year National Silver
96 Adilabad Bellampally (B) P. Abhilash B Softball VI National Silver
97 Adilabad Bellampally (B) J. Manohar B Softball VIII National Silver
98 Karimnagar Coe Karimnagar V.BHAVANI G Karate VIII National Silver
99 Karimnagar Coe Karimnagar N.AMRUTHA VARSHINI G Karate VIII National Silver
100 Karimnagar Coe Karimnagar A. Kalpana G Karate VII National Silver
101 Karimnagar Coe Karimnagar J. Madhuri G Karate IX National Silver
102 Khammam Kalluru P. Niharika G Karate X National Silver
103 Khammam Kalluru A. Kavya G Karate X National Silver
104 Khammam Kalluru Vaishnavi G Karate IX National Silver
105 Khammam Kalluru Y. Siri G Karate IX National Silver
106 Nalgonda Nakirekal E. Navya G Throw ball I Year National Silver
107 Khammam Tekulapally M. Akshitha G Karate VII National Silver
108 Mahaboobnagar (East) Mannanur P. Sruthi G karate I Year National Silver
109 Karimnagar Coe Karimnagar A. BHAGATH B Karate X National Bronze
110 Yadadri Bhongir Ghanpur T. Arjun B Tennikoit IX National Bronze
111 Medak Hathnoor JC K. Megha Raj B Karate II Year National Bronze
112 HRR(East) Ibrahimpatnam Ch. Ashok B kho - kho II Year National Bronze
113 HRR(East) Ibrahimpatnam B. Kartheek B Sailing VIII National Bronze
114 Medak Kondapur J. Kiran Kumar B Karate II Year National Bronze
115 Medak Kondapur B. Uday Kumar B Karate II Year National Bronze
116 Karimnagar Manakondur V. Srinivas B Karate I Year National Bronze
117 Karimnagar Manthani K. Yuva Rathna B Tennikoit X National Bronze
118 Karimnagar Manthani K. Pavan B Karate I Year National Bronze
119 Karimnagar Manthani V. Uday B Karate VII National Bronze
120 Khammam Tekulapally M. Deepika G Karate VII National Bronze
121 Khammam Tekulapally P. Maithili G Karate VII National Bronze
122 Medak Thogutta M. Reena G Karate II Year National Bronze
123 Medak Thogutta U. Swetha G Karate II Year National Bronze
124 Medak Thogutta B. Madhumitha G Karate II Year National Bronze
125 Medak Thogutta J. Sravanthi G Karate II Year National Bronze

NATIONAL LEVEL-2018-2019

Sl. No Region Name of the Institution Name of the student Gen Event Class Level of Participation Medal
1 Karimnagar Coe Karimnagar G SRIRAM B Karate IX National Gold
2 Karimnagar Coe Karimnagar J VIJAY B Karate IX National Gold
3 Karimnagar Coe Karimnagar M JOYCE VARDHAN B Karate IX National Gold
4 Karimnagar Coe Karimnagar K NAVEEN B Karate VIII National Gold
5 Karimnagar Coe Karimnagar B CHARANDEEP B Karate VIII National Gold
6 Karimnagar Coe Karimnagar M UMESH CHANDRA B Karate VIII National Gold
7 Karimnagar Coe Karimnagar M SANVESH B Karate VIII National Gold
8 Karimnagar Coe Karimnagar K. Sagar B Karate II Year National Gold
9 Karimnagar Ghanpur R. Sashi vardhan B Karate IX National Gold
10 Karimnagar Ghanpur B. Manohar Naik B Karate IX National Gold
11 Yadadri Bhongir Ghanpur G. Madhu B Tennikoit IX National Gold
12 HRR(East) Ibrahimpatnam B. Praveen Kumar B Handball X National Gold
13 HRR(East) Ibrahimpatnam Ch. Praveen B Kabaddi II Year National Gold
14 Karimnagar Manthani K. Varun Raj B Tennikoit X National Gold
15 Karimnagar Manthani P. Siddarth B Karate VII National Gold
16 Khammam Sathupalli K. Venkatesh B Karate VIII National Gold
17 Khammam Sathupalli K. Sandeep B Karate VIII National Gold
18 Adilabad Bellampally (G) P. Shailaja G Softball VII National Gold
19 Karimnagar Coe Karimnagar M.VAISHNAVI G Karate VIII National Gold
20 Karimnagar Coe Karimnagar M SWAPNA G Karate VIII National Gold
21 Karimnagar Coe Karimnagar CH RAKESH G Karate IX National Gold
22 Nizamabad Dharmaram Y. Pranitha G Softball VII National Gold
23 Nizamabad Dharmaram D. Sathya G Softball VIII National Gold
24 Nizamabad Dharmaram M. Meena G Softball VII National Gold
25 Khammam Dr. BRAJC Khammam K. Lavanya G Handball I Year National Gold
26 HRR(West) Gowlidoddi H. Archana G Handball X National Gold
27 Medak Mulugu V. Priyanka G Softball IX National Gold
28 Medak Mulugu M. Vaishnavi G Softball IX National Gold
29 Medak Mulugu J. Swapna G Softball IX National Gold
30 Medak Mulugu L. Rebika G Softball IX National Gold
31 Medak Mulugu M. Soshana G Softball IX National Gold
32 Medak Mulugu G. Swathi G Softball VIII National Gold
33 Medak Mulugu J. Pooja G Softball VIII National Gold
34 Medak Mulugu Ch. Pooja G Softball VIII National Gold
35 Medak Mulugu T. Lavanya G Softball VIII National Gold
36 Medak Mulugu P. Pooja G Softball VIII National Gold
37 Medak Mulugu Ch. Keerthi G Softball VII National Gold
38 Medak Mulugu B. Akhila G Softball VIII National Gold
39 Medak Mulugu R. Sireesha G Softball VIII National Gold
40 Medak Mulugu K. Pavani G Softball VIII National Gold
41 HRR(East) Saroornagar E. Nissy Priya G Kabaddi IX National Gold
42 HRR(East) Saroornagar K. Sindhu G Kabaddi IX National Gold
43 HRR(East) Saroornagar B. Naveena G Kabaddi IX National Gold
44 Nizamabad Suddapally L. Bhula bai G Softball VIII National Gold
45 Nizamabad Suddapally L. Sujatha G Softball VIII National Gold
46 Nizamabad Suddapally B. Mounika G Softball IX National Gold
47 Nizamabad Suddapally G. Soundarya G Softball VI National Gold
48 Nizamabad Suddapally M. Maheshwari G Softball VI National Gold
49 Nizamabad Suddapally N. Bindu G Softball VI National Gold
50 Nizamabad Suddapally B. Shravani G Softball VII National Gold
51 Nizamabad Suddapally J. Vaishali G Softball VII National Gold
52 Nizamabad Suddapally B. Vani Sri G Softball VII National Gold
53 Nizamabad Suddapally G. Soumya Rani G Softball VII National Gold
54 Nizamabad Suddapally A. Nandini G Softball VIII National Gold
55 Nizamabad Suddapally A. Indu G Softball VIII National Gold
56 Nizamabad Suddapally K. Srujana G Softball VIII National Gold
57 Nizamabad Suddapally L. Rani G Softball VIII National Gold
58 Nizamabad Suddapally D. Sindhu G Softball VIII National Gold
59 Nizamabad Suddapally D. Aruna G Softball IX National Gold
60 Nizamabad Suddapally P. Sireesha G Softball VIII National Gold
61 Nizamabad Suddapally K. Deepa G Softball VII National Gold
62 Nizamabad Suddapally P. Archana G Softball II Year National Gold
63 Khammam Tekulapally CH. Nandini G Karate X National Gold
64 Khammam Tekulapally K. Pavani G Karate VI National Gold
65 Khammam Tekulapally E. Srilekha G Karate IX National Gold
66 Khammam Tekulapally D. Nandini G Karate IX National Gold
67 Khammam Tekulapally E. Swapna Priya G Karate X National Gold
68 Khammam Tekulapally N. Preethi G Karate X National Gold
69 Khammam Tekulapally K. Ramya G Karate X National Gold
70 Khammam Tekulapally K. Kiranmai G Karate X National Gold
71 Khammam Tekulapally V. Akhila G Karate IX National Gold
72 Khammam Tekulapally T. Ashwini G Karate X National Gold
73 Khammam Tekulapally N. Laxmi Prasanna G Karate X National Gold
74 Nizamabad Armoor G. Jhanaker B Softball VI National Silver
75 Karimnagar Coe Karimnagar K.NENVITHASEN B Karate VIII National Silver
76 Karimnagar Coe Karimnagar B SUMANTH B Karate IX National Silver
77 Karimnagar Coe Karimnagar R SRAVAN KUMAR B Karate IX National Silver
78 Karimnagar Coe Karimnagar S VAMSHI B Karate IX National Silver
79 Karimnagar Coe Karimnagar A PROMOD B Karate VIII National Silver
80 Karimnagar Coe Karimnagar J NITHIN B Karate VIII National Silver
81 Karimnagar Coe Karimnagar G SRIRAM GANESH B Karate VIII National Silver
82 Karimnagar Coe Karimnagar P SHIVA KARTHIK B Karate VIII National Silver
83 Karimnagar Coe Karimnagar T CHARITH B Karate VIII National Silver
84 Karimnagar Ghanpur D. Jeevan Kumar B Karate IX National Silver
85 Karimnagar Ghanpur K, Vishwa Teja B Karate IX National Silver
86 HRR(East) Ibrahimpatnam B. Shekhar B kho - kho IX National Silver
87 HRR(East) Ibrahimpatnam G. Ganesh B kho - kho IX National Silver
88 Karimnagar Manakondur A. Rahul Nayak B kho - kho VIII National Silver
89 Karimnagar Manthani Ch. Akhil B kho - kho IX National Silver
90 Karimnagar Manthani M. Kishor B kho - kho IX National Silver
91 Nizamabad Yellareddy M. Sai Kumar B 100 mts I Year National Silver
92 Nizamabad Yellareddy G. Manoj B Shot put I Year National Silver
93 Karimnagar Manthani J. Ganesh B kho - kho X National Silver
94 Karimnagar Manthani K. Sriram B kho - kho X National Silver
95 HRR(West) Parigi G. Dinesh B Ball Badminton I Year National Silver
96 Adilabad Bellampally (B) P. Abhilash B Softball VI National Silver
97 Adilabad Bellampally (B) J. Manohar B Softball VIII National Silver
98 Karimnagar Coe Karimnagar V.BHAVANI G Karate VIII National Silver
99 Karimnagar Coe Karimnagar N.AMRUTHA VARSHINI G Karate VIII National Silver
100 Karimnagar Coe Karimnagar A. Kalpana G Karate VII National Silver
101 Karimnagar Coe Karimnagar J. Madhuri G Karate IX National Silver
102 Khammam Kalluru P. Niharika G Karate X National Silver
103 Khammam Kalluru A. Kavya G Karate X National Silver
104 Khammam Kalluru Vaishnavi G Karate IX National Silver
105 Khammam Kalluru Y. Siri G Karate IX National Silver
106 Nalgonda Nakirekal E. Navya G Throw ball I Year National Silver
107 Khammam Tekulapally M. Akshitha G Karate VII National Silver
108 Mahaboobnagar (East) Mannanur P. Sruthi G karate I Year National Silver
109 Karimnagar Coe Karimnagar A. BHAGATH B Karate X National Bronze
110 Yadadri Bhongir Ghanpur T. Arjun B Tennikoit IX National Bronze
111 Medak Hathnoor JC K. Megha Raj B Karate II Year National Bronze
112 HRR(East) Ibrahimpatnam Ch. Ashok B kho - kho II Year National Bronze
113 HRR(East) Ibrahimpatnam B. Kartheek B Sailing VIII National Bronze
114 Medak Kondapur J. Kiran Kumar B Karate II Year National Bronze
115 Medak Kondapur B. Uday Kumar B Karate II Year National Bronze
116 Karimnagar Manakondur V. Srinivas B Karate I Year National Bronze
117 Karimnagar Manthani K. Yuva Rathna B Tennikoit X National Bronze
118 Karimnagar Manthani K. Pavan B Karate I Year National Bronze
119 Karimnagar Manthani V. Uday B Karate VII National Bronze
120 Khammam Tekulapally M. Deepika G Karate VII National Bronze
121 Khammam Tekulapally P. Maithili G Karate VII National Bronze
122 Medak Thogutta M. Reena G Karate II Year National Bronze
123 Medak Thogutta U. Swetha G Karate II Year National Bronze
124 Medak Thogutta B. Madhumitha G Karate II Year National Bronze
125 Medak Thogutta J. Sravanthi G Karate II Year National Bronze
126 Mahaboobnagar (East) Achampet K. Srisailam B Volleyball II Year National Participation
127 Mahaboobnagar (East) Achampet Ch. Sumanth B Athletics X National Participation
128 Nizamabad Armoor R. Adithya B Softball IX National Participation
129 Nizamabad Armoor K. Ganesh B Baseball II Year National Participation
130 Nizamabad Armoor T. Bharath kumar B Baseball II Year National Participation
131 Adilabad Asifabad D. Venkatesh B Handball VIII National Participation
132 Adilabad Asifabad B. Santhosh B Handball IX National Participation
133 Adilabad Asifabad J. Mahender B Athletics I Year National Participation
134 Adilabad Asifabad S. Ajay B Athletics I Year National Participation
135 Adilabad Asifabad T. Vijay Kumar B Handball II Year National Participation
136 Mahaboobnagar (East) Balanagar A. Ganesh B Athletics IX National Participation
137 Nalgonda Chivvemla V. Aashish B Athletics I Year National Participation
138 Karimnagar Coe Karimnagar N. Thirupathi B Tennikoit I Year National Participation
139 Khammam Dammapet B. Naveen Kumar B Ball Badminton II Year National Participation
140 Khammam Dammapet S, Bhanu Prakash B Throw ball I Year National Participation
141 Medak Dr. BRAJC Hathnoora K. Pavan B Volleyball II Year National Participation
142 Medak Dr. BRAJC Hathnoora K. Arun B Volleyball II Year National Participation
143 Yadadri Bhongir Ghanpur Md. Jahangeer Pasha B Handball II Year National Participation
144 Yadadri Bhongir Ghanpur K. Praneeth B Baseball II Year National Participation
145 HRR(East) Hayathnagar S. Praveen B Baseball I Year National Participation
146 HRR(East) Hayathnagar K. Shiva Teja B Softball I Year National Participation
147 HRR(East) Hayathnagar S. Goutham B Athletics VIII National Participation
148 HRR(East) Hayathnagar P. Kartheek B Throw ball I Year National Participation
149 Mahaboobnagar (East) J.P. Nagar N. Raju B Athletics I Year National Participation
150 Warangal Jakaram G. Charan B kho - kho II Year National Participation
151 Warangal Jakaram Ch. Pradeep B Handball IX National Participation
152 Warangal Jakaram S. Aravind B Handball IX National Participation
153 Adilabad Kasipet K. Pranay B Athletics VIII National Participation
154 Adilabad Kasipet G. Varshith B Karate VIII National Participation
155 Medak Koheda V. Pranay Kumar B kho - kho I Year National Participation
156 Medak Kondapur K. Prashanth B Handball II Year National Participation
157 Medak Kondapur K. Aravind B Cricket II Year National Participation
158 Mahaboobnagar (East) Lingal V. Shiva Prasad B Ball Badminton X National Participation
159 Karimnagar Manakondur B. Uday B kho - kho X National Participation
160 Karimnagar Manakondur Rahul Nayak B kho - kho VIII National Participation
161 Karimnagar Manthani T. Sreekanth B Kabaddi I Year National Participation
162 Karimnagar Manthani L. Rakesh B kho - kho II Year National Participation
163 Karimnagar Manthani J. Shravan B kho - kho II Year National Participation
164 Karimnagar Manthani K. Ganesh B Tennikoit II Year National Participation
165 Khammam Maripeda A. Naveen B Kabaddi I Year National Participation
166 Khammam Maripeda Ch. Venkatesh B kho - kho X National Participation
167 Khammam Palvancha (B) J. Manoj Kumar B Athletics IX National Participation
168 Khammam Palvancha (B) Y. Chander Raj B Handball II Year National Participation
169 Khammam Palvancha (B) K. Vinesh Kumar B Football I Year National Participation
170 Khammam Palvancha (B) P. Sanjay B Handball IX National Participation
171 Khammam Palvancha (B) P. Narender B Athletics X National Participation
172 Karimnagar Rukmapur D. Sam Sung B Wrestling II Year National Participation
173 Karimnagar Rukmapur D. Vinay B Athletics X National Participation
174 HRR(West) Shaikpet K. Bhasker B Softball VII National Participation
175 Nalgonda Miryalaguda B. Hari Babu B Ball Badminton I Year National Participation
176 Karimnagar Manakondur U. Aravind B Kabaddi X National Participation
177 Adilabad Bellampally (B) K. Dharmateja B Softball I Year National Participation
178 Adilabad Bellampally (G) P. Sailaja G Baseball VII National Participation
179 Karimnagar Chinthakunta B. Pujitha G Netball I Year National Participation
180 Karimnagar Coe Karimnagar P. Meghana G Athletics IX National Participation
181 Karimnagar Coe Karimnagar J. Pujitha G Athletics X National Participation
182 Karimnagar Coe Karimnagar S. Varalaxmi G Chess II Year National Participation
183 Karimnagar Coe Karimnagar P. Dhanusha G Kabaddi IX National Participation
184 Khammam Dhanvaigudem E. Shivani G Tennikoit I Year National Participation
185 Nizamabad Dharmaram J. Ranjitha G Athletics X National Participation
186 Nizamabad Dharmaram M. Blessy G Baseball VIII National Participation
187 Nizamabad Dharmaram K. Soumya G Baseball VIII National Participation
188 Nalgonda Dindi L. Navya G Athletics VIII National Participation
189 Nalgonda Dindi N. Mayavathi G Athletics IX National Participation
190 Nalgonda Dindi P. Anitha G Athletics I Year National Participation
191 Nalgonda Dindi P. Kavya G Athletics X National Participation
192 Nalgonda Dindi N. Pravalika G Athletics VIII National Participation
193 Nizamabad Kadem J. Nikitha G Athletics X National Participation
194 HRR(East) Kammadanam S. Pushpalatha G kho - kho X National Participation
195 HRR(East) Kammadanam S. Mahitha G kho - kho X National Participation
196 HRR(East) Kammadanam B. Teja G Athletics IX National Participation
197 Nizamabad Kanjara B. Uma G Handball I Year National Participation
198 Nizamabad Kanjara K. Aruna G Weightlifting I Year National Participation
199 Nalgonda Kondamallepally Y. Prasanna G Football II Year National Participation
200 Nalgonda Kondamallepally G. Deekshitha G Cricket II Year National Participation
201 Nalgonda Kondamallepally N. Chathurya G Ball Badminton I Year National Participation
202 Adilabad Luxettipet N. Pravalika G Handball II Year National Participation
203 Yadadri Bhongir Medchal K. Swathi G kho - kho I Year National Participation
204 Karimnagar Metpally Ch. Madhuri G Athletics VII National Participation
205 Medak Mittapally G. Mamatha G Athletics X National Participation
206 Medak Mittapally M. Anjali G Football VIII National Participation
207 HRR(West) Narsingi K. Nisha Rathod G Boxing II Year National Participation
208 Khammam Nelakondapally K. Bhavani G Kabaddi X National Participation
209 Khammam Palvancha (G) R. Soumya G Carroms IX National Participation
210 Nizamabad Pochampad G. Vineela G Baseball II Year National Participation
211 Medak Thogutta P. Shipa shetti G Football II Year National Participation
212 Medak Mulugu B. Ankitha G Karate IX National Participation
213 Medak Mulugu K. Nandhini G Karate X National Participation
214 Medak Mulugu Y. Renuka G Karate X National Participation
215 Medak Mulugu N. Hadassa G Karate I Year National Participation
216 Medak Mulugu P. Monika G Karate VIII National Participation
217 Medak Mulugu M. Usha G Karate IX National Participation
218 Medak Mulugu V. Harika G Karate I Year National Participation
219 Medak Mulugu D. Mamatha G Karate X National Participation

STATE LEVEL-2018-2019

Sl. No Region Name of the Institution Name of the student Gen Event Class Level of Participation Medal
1 Nizamabad Armoor B. Rajesh B Softball VIII State Gold
2 Nizamabad Armoor G. Rakesh Nayak B Baseball X State Gold
3 Nizamabad Armoor B. Sai Kumar B Baseball VI State Gold
4 Nizamabad Armoor B. Neelendher B Softball II Year State Gold
5 Nizamabad Bhiknoor M. Arun B Athletics II Year State Gold
6 Nalgonda Chivvemla Ch. Saidulu B Athletics I Year State Gold
7 Karimnagar Coe Karimnagar B. Ganesh B kho - kho II Year State Gold
8 Karimnagar Coe Karimnagar P. Niranjan B kho - kho II Year State Gold
9 Karimnagar Coe Karimnagar B. Bhanu Prasad B kho - kho II Year State Gold
10 Karimnagar Coe Karimnagar H. Murali B Athletics IX State Gold
11 HRR(East) Hayathnagar N. Aravind Rathod B Handball IX State Gold
12 HRR(East) Hayathnagar J. Nikhil B Handball IX State Gold
13 HRR(East) Hayathnagar D. Siddartha B Handball IX State Gold
14 HRR(East) Hayathnagar S. Shiva Shanker B Handball IX State Gold
15 HRR(East) Hayathnagar P. Dileep B Handball I Year State Gold
16 HRR(East) Hayathnagar P. Vamshi B Handball I Year State Gold
17 HRR(East) Hayathnagar P. Praveen Kumar B Handball X State Gold
18 HRR(East) Ibrahimpatnam Y. Ajay B Handball I Year State Gold
19 HRR(East) Ibrahimpatnam M. China B Handball II Year State Gold
20 HRR(East) Ibrahimpatnam G. Vamshi B Handball II Year State Gold
21 HRR(East) Ibrahimpatnam R. Bal Raj B Handball II Year State Gold
22 HRR(East) Ibrahimpatnam J. Vijay B Handball II Year State Gold
23 HRR(East) Ibrahimpatnam M. Badrinath B Handball I Year State Gold
24 HRR(East) Ibrahimpatnam G. Venu B Handball IX State Gold
25 HRR(East) Ibrahimpatnam D. Ajay B Handball IX State Gold
26 HRR(East) Ibrahimpatnam Ch. Manjunath B Handball IX State Gold
27 HRR(East) Ibrahimpatnam P. Srikanth B Handball IX State Gold
28 HRR(East) Ibrahimpatnam A. Nanda Kishore B Ball Badminton IX State Gold
29 HRR(East) Ibrahimpatnam L. Dileep Kumar B Ball Badminton IX State Gold
30 Yadadri Bhongir Jangaon G. Harinath B Athletics II Year State Gold
31 Yadadri Bhongir Jangaon P. Purna Chander B Judo I Year State Gold
32 Yadadri Bhongir Jangaon M. Shiva Kumar B Ball Badminton II Year State Gold
33 Karimnagar Manakondur M. Ravi Varma B kho - kho IX State Gold
34 Karimnagar Manakondur E. Srihari B kho - kho VIII State Gold
35 Karimnagar Manakondur K. Pradeep B kho - kho VIII State Gold
36 Karimnagar Manthani Ch. Akhil B kho - kho IX State Gold
37 Karimnagar Manthani L. Mahendher B kho - kho II Year State Gold
38 Karimnagar Manthani P. Sreekanth B kho - kho II Year State Gold
39 Karimnagar Manthani K. Naveen Raj B kho - kho II Year State Gold
40 Karimnagar Manthani B. Ganesh B Boxing II Year State Gold
41 Karimnagar Manthani Ch. Vamshi B kho - kho II Year State Gold
42 Karimnagar Manthani R. Siddartha B kho - kho IX State Gold
43 Karimnagar Manthani P. Sashi Kumar B kho - kho II Year State Gold
44 Karimnagar Manthani R. Ravi Teja B kho - kho VIII State Gold
45 Karimnagar Manthani K. Raj Kumar B kho - kho IX State Gold
46 Khammam Maripeda I. Vara Prasad B Ball Badminton II Year State Gold
47 Karimnagar Medipally G. Punnam B kho - kho VII State Gold
48 Khammam Palvancha P. Bhanu Prakash B 4X100 mts VIII State Gold
49 Khammam Palvancha K. Prakash B Volleyball VIII State Gold
50 Khammam Palvancha (B) J. Manoj Kumar B Athletics IX State Gold
51 HRR(West) Parigi K. Ganesh B Ball Badminton X State Gold
52 HRR(West) Parigi H. Sandeep B Ball Badminton X State Gold
53 HRR(West) Parigi N. Rathod B Ball Badminton IX State Gold
54 HRR(West) Parigi B. Thrinethra B Ball Badminton IX State Gold
55 HRR(West) Parigi M. Prashanth B Ball Badminton IX State Gold
56 HRR(West) Parigi T. Nithin Kumar B Ball Badminton IX State Gold
57 HRR(West) Parigi G. Anand B Ball Badminton I Year State Gold
58 Karimnagar Peddapally S. Venkatesh B kho - kho VII State Gold
59 Karimnagar Rukmapur M. Dinakar B kho - kho II Year State Gold
60 Karimnagar Rukmapur M. Vipav Kumar B kho - kho II Year State Gold
61 HRR(West) Shivareddypet N. Raju Nayak B Handball IX State Gold
62 HRR(West) Shivareddypet D. Venu B Handball IX State Gold
63 HRR(West) Shivareddypet G. Uday Kiran B Handball IX State Gold
64 HRR(West) Shivareddypet M. Lingam B Handball IX State Gold
65 Warangal Wardannapet K. Sashank B Ball Badminton I Year State Gold
66 Karimnagar Peddapally K. Mahesh B kho - kho VII State Gold
67 Karimnagar Boinpally P. Shivamani G kho - kho VIII State Gold
68 Karimnagar Chinthakunta J. Gowthami G Karate I Year State Gold
69 Karimnagar Coe Karimnagar P. Dhanusha G Athletics IX State Gold
70 Karimnagar Coe Karimnagar S. Pravalika G 5K Walk II Year State Gold
71 Karimnagar Coe Karimnagar P. Dhanusha G Kabaddi IX State Gold
72 Nizamabad Dharmaram N. Swetha G Softball II Year State Gold
73 Nizamabad Dharmaram M. Ashwini G Softball VIII State Gold
74 Nizamabad Dharmaram J. Ranjitha G Hammer Throw X State Gold
75 Nizamabad Dharmaram Y. Savitha G Athletics VIII State Gold
76 Nizamabad Dharmaram P. Saritha G Athletics I Year State Gold
77 Nizamabad Dharmaram G. Roja G Athletics IX State Gold
78 Nizamabad Dharmaram J. Ranjitha G High Jump X State Gold
79 Nizamabad Dharmaram J. Ranjitha G 200 mts X State Gold
80 Nizamabad Dharmaram J. Ranjitha G 100 mts X State Gold
81 Nizamabad Dharmaram Y. Yagna G Baseball IX State Gold
82 Nizamabad Dharmaram M. Shruthika G Baseball VIII State Gold
83 Nizamabad Dharmaram S. Pallavi G Baseball IX State Gold
84 Nizamabad Dharmaram T. Deepika G Baseball IX State Gold
85 Nizamabad Dharmaram G. Jessica G Baseball VIII State Gold
86 Nizamabad Dharmaram M. Sreevani G Baseball IX State Gold
87 Nizamabad Dharmaram B. Priyanka G Baseball X State Gold
88 Nizamabad Dharmaram Y. Yagna G Softball IX State Gold
89 Nizamabad Dharmaram B. Sangeetha G Softball X State Gold
90 Nizamabad Dharmaram G. Sanjana G Softball I Year State Gold
91 Nizamabad Dharmaram K. Kerin G Softball II Year State Gold
92 Nizamabad Dharmaram G. Shivani G Softball I Year State Gold
93 Nizamabad Dharmaram N. Swetha G Baseball II Year State Gold
94 Nizamabad Dharmaram G. Shruthi G Baseball II Year State Gold
95 Nizamabad Dharmaram S. Supriya G Baseball II Year State Gold
96 Nizamabad Dharmaram D. Ruthika G Baseball VIII State Gold
97 Nizamabad Dharmaram G. Priya G Baseball VIII State Gold
98 Nizamabad Dharmaram B. Sindhu G Baseball IX State Gold
99 Nizamabad Dharmaram G. Chandana G Baseball IX State Gold
100 Warangal Elkathurthy P. Kavya G Carroms II Year State Gold
101 HRR(West) Gowlidoddi E. Dinesha G Hockey II Year State Gold
102 HRR(West) Gowlidoddi B. Asha Jyothi G Handball IX State Gold
103 HRR(West) Gowlidoddi N. Jyothi G Hockey II Year State Gold
104 HRR(West) Gowlidoddi K. Deekshitha G kho - kho VIII State Gold
105 HRR(West) Gowlidoddi A. Bhavitha G kho - kho VIII State Gold
106 Warangal Madikonda P. Kavya G Boxing X State Gold
107 HRR(West) Mahendrahills B. Sreelatha G High Jump II Year State Gold
108 HRR(West) Mahendrahills B. Sreelatha G Triple Jump II Year State Gold
109 HRR(West) Mahendrahills B. Sreelatha G Discuss II Year State Gold
110 HRR(West) Mahendrahills B. Sreelatha G 4X100 mts II Year State Gold
111 Medak Mulugu V. Anusha G Softball I Year State Gold
112 Medak Mulugu V. Sireesha G Softball VIII State Gold
113 Medak Mulugu D. Hima Bindhu G Softball V State Gold
114 Medak Mulugu R. Ravali G Softball VII State Gold
115 Medak Mulugu Ch. Blessy G Softball VIII State Gold
116 Medak Mulugu M. Kasthuri G Softball VII State Gold
117 Medak Mulugu Ch. Manasa G Softball VII State Gold
118 Medak Mulugu D. Lekha G Softball V State Gold
119 Medak Mulugu R. Alekhya G Softball V State Gold
120 Medak Mulugu E. Navaneetha G Softball V State Gold
121 Medak Mulugu B. Roja G Softball VIII State Gold
122 Medak Mulugu Ch. Soumya G Softball V State Gold
123 HRR(East) Nallakanche M. Swathi G Handball X State Gold
124 HRR(West) Narsingi Nikitha G Hockey II Year State Gold
125 HRR(West) Narsingi Vandana G Hockey II Year State Gold
126 HRR(West) Narsingi Pravalika G Hockey II Year State Gold
127 HRR(West) Narsingi Varalaxmi G Hockey II Year State Gold
128 HRR(West) Narsingi Nagalaxmi G Hockey II Year State Gold
129 HRR(West) Narsingi Bhoomika G Hockey II Year State Gold
130 Warangal Rayaparthy G. Jahnavi G Boxing I Year State Gold
131 Nizamabad Suddapally T. Divya G Softball II Year State Gold
132 Nizamabad Suddapally B. Shilpa G Softball II Year State Gold
133 Nizamabad Suddapally K. Teja G Softball X State Gold
134 Nizamabad Suddapally G. Shruthi G Softball VIII State Gold
135 Nizamabad Suddapally N. Pranitha G Softball VII State Gold
136 Nizamabad Suddapally E. Amulya G Softball VII State Gold
137 Nizamabad Suddapally M. Pavani G Softball VII State Gold
138 Nizamabad Suddapally D. Rakshana G Softball VII State Gold
139 Nizamabad Suddapally D. Suchithra G Softball VIII State Gold
140 Nizamabad Suddapally G. Charanya G Softball VIII State Gold
141 Nizamabad Suddapally J. Neha G Softball VIII State Gold
142 Nizamabad Suddapally B. Bhavitha G Softball VIII State Gold
143 Nizamabad Suddapally J. Upeksha G Softball VIII State Gold
144 Nizamabad Suddapally B. Bhumika G Softball VIII State Gold
145 Nizamabad Suddapally L. Nikhitha G Softball VII State Gold
146 Nizamabad Suddapally V. Sahithya G Softball VII State Gold
147 Nizamabad Suddapally B. Sheeba G Softball VII State Gold
148 Nizamabad Suddapally Ch. Swathi G Softball VI State Gold
149 Nizamabad Suddapally M. Haveela G Softball VI State Gold
150 Nizamabad Suddapally N. Hindu G Softball VI State Gold
151 Nizamabad Suddapally P. Soniya G Softball VII State Gold
152 Nizamabad Suddapally B. Nandini G Softball VII State Gold
153 Nizamabad Suddapally G. Varsha G Softball VIII State Gold
154 Nizamabad Suddapally N. Sanjana G Softball IX State Gold
155 Nizamabad Suddapally Ch. Keerthana G Softball II Year State Gold
156 Nizamabad Suddapally K. Shruthi G Softball II Year State Gold
157 Nizamabad Suddapally L. Bhula bai G Baseball VIII State Gold
158 Nizamabad Suddapally L. Sujatha G Baseball IX State Gold
159 Nizamabad Suddapally B. Mounika G Baseball IX State Gold
160 Nizamabad Suddapally M. Sanjana G Baseball IX State Gold
161 Nizamabad Suddapally M. Harika G Baseball IX State Gold
162 Nizamabad Suddapally K. Neelima G Baseball IX State Gold
163 Nizamabad Suddapally O. Shravya G Baseball II Year State Gold
164 Nizamabad Suddapally K. Shruthi G Baseball II Year State Gold
165 Nizamabad Suddapally T. Divya G Baseball II Year State Gold
166 Nizamabad Suddapally B. Shilpa G Baseball II Year State Gold
167 Nizamabad Suddapally Ch. Keerthana G Baseball II Year State Gold
168 Nizamabad Suddapally K. Neelima G Baseball II Year State Gold
169 Nizamabad Suddapally K. Maneesha G Baseball II Year State Gold
170 Nizamabad Suddapally B. Bhumika G Baseball IX State Gold
171 Nizamabad Suddapally R. Vamshika G Baseball II Year State Gold
172 Nizamabad Suddapally G. Sangeetha G Baseball II Year State Gold
173 Nizamabad Suddapally V. Chaithanya G Baseball II Year State Gold
174 Nizamabad Suddapally D. Ruchitha G Baseball I Year State Gold
175 Nizamabad Suddapally L. Rani G Baseball VII State Gold
176 Nizamabad Suddapally M. Harathi G Baseball VIII State Gold
177 Nizamabad Suddapally Ch. Meghana G Baseball VIII State Gold
178 Nizamabad Suddapally J. Neha G Baseball VIII State Gold
179 Nizamabad Suddapally G. Shruthi G Baseball VIII State Gold
180 Nizamabad Suddapally N. Akshitha G Baseball VII State Gold
181 Nizamabad Suddapally D. Aruna G Baseball IX State Gold
182 Nizamabad Suddapally M. Pavani G Baseball VIII State Gold
183 Nizamabad Suddapally K. Srujana G Baseball VIII State Gold
184 Nizamabad Suddapally J. Upeksha G Baseball VIII State Gold
185 Nizamabad Suddapally D. Sindhu G Baseball VII State Gold
186 Khammam Tekulapally T. Sireesha G Ball Badminton II Year State Gold
187 Khammam Tekulapally Y. Navya G Handball VIII State Gold
188 Khammam Tekulapally V. Sandhya G Middle Relay X State Gold
189 Khammam Wyra K. Mounika G Ball Badminton II Year State Gold
190 Khammam Wyra J. Kokila G Ball Badminton II Year State Gold
191 Khammam Wyra B. Nandini G Ball Badminton II Year State Gold
192 Khammam Wyra P. Navya G Ball Badminton I Year State Gold
193 Khammam Wyra D. Navya G Handball VIII State Gold
194 Khammam Wyra D. Sameera G Handball VII State Gold
195 HRR(West) Gowlidoddi K. Saritha G kho - kho IX State Gold
196 HRR(West) Gowlidoddi M. Geetha G kho - kho IX State Gold
197 Khammam Tekulapally A. Prasanna Kumari G Ball Badminton II Year State Gold
198 Khammam Tekulapally D. Krishna Teja G Ball Badminton IX State Gold
199 Khammam Annapureddypally K. Ganesh B Athletics X State Silver
200 Adilabad Bellampally (B) Ch. Rakesh B Softball VI State Silver
201 Adilabad Bellampally (B) G. Rohan Raj B Softball VI State Silver
202 Adilabad Bellampally (B) J. Manohar B Baseball VIII State Silver
203 Adilabad Bellampally (B) K. Bhuvan Teja B Softball VI State Silver
204 Adilabad Bellampally (B) R. Rishi Charan Teja B Softball VI State Silver
205 Adilabad Bellampally (B) G. Sashank Goud B Softball VI State Silver
206 Adilabad Bellampally (B) S. Bhoja Ram B Baseball VIII State Silver
207 Adilabad Bellampally (B) D. Mahesh B Baseball VIII State Silver
208 Adilabad Bellampally (B) M. Sai Teja B Baseball VIII State Silver
209 Adilabad Bellampally (B) D. Akhil B Baseball VIII State Silver
210 Adilabad Bellampally (B) D. Susheel B Baseball VIII State Silver
211 Karimnagar Boinpally S. Vamshi B Long Jump VI State Silver
212 Karimnagar Coe Karimnagar Ch. Purushotham B Handball IX State Silver
213 Yadadri Bhongir Ghanpur B. Akhil Raj B Softball II Year State Silver
214 HRR(East) Hayathnagar P. Kartheek B Throw ball I Year State Silver
215 HRR(East) Hayathnagar G. Anil Kumar B Throw ball I Year State Silver
216 HRR(East) Hayathnagar E. Ganesh B Throw ball I Year State Silver
217 Karimnagar Manakondur P. Ganesh B Ball Badminton IX State Silver
218 Karimnagar Manakondur Siva Sai B Ball Badminton IX State Silver
219 Karimnagar Manakondur B. Pavan Kumar B Ball Badminton IX State Silver
220 Karimnagar Manakondur G. Chandu B Ball Badminton IX State Silver
221 Karimnagar Manthani S. Rajesh B Boxing I Year State Silver
222 Khammam Maripeda B. Venu B kho - kho X State Silver
223 Khammam Maripeda Ch. Venkatesh B kho - kho X State Silver
224 Khammam Maripeda T. Mahesh B kho - kho X State Silver
225 HRR(West) Shaikpet V. Suryam B Handball IX State Silver
226 HRR(West) Shaikpet D. Aravind B Handball IX State Silver
227 HRR(West) Shaikpet N. Vivek B Handball IX State Silver
228 Warangal Wardannapet B. Aravind B kho - kho I Year State Silver
229 Warangal Wardannapet B. Rama Krishna B Boxing IX State Silver
230 Adilabad Bellampally (B) Ch. Praveen B Baseball I Year State Silver
231 Adilabad Bellampally (B) A. Keerthi Kumar B Baseball VIII State Silver
232 Adilabad Bellampally (B) B. Muralidher B Baseball VIII State Silver
233 Karimnagar Coe Karimnagar S. Pravalika G Athletics II Year State Silver
234 Nizamabad Dharmaram Y. Savitha G Long Jump VIII State Silver
235 Nizamabad Dharmaram G. Anjali G Softball VI State Silver
236 Nizamabad Dharmaram B. Shainy G Softball VI State Silver
237 Nizamabad Dharmaram K. Madhu G Softball VI State Silver
238 Nizamabad Dharmaram M. Pranitha G Softball VI State Silver
239 Nizamabad Dharmaram G. Akshaya G Softball VI State Silver
240 Nizamabad Dharmaram P. Saritha G Long Jump I Year State Silver
241 Nizamabad Dharmaram G. Sejal G High Jump X State Silver
242 Nizamabad Dharmaram M. Kalpana G Softball IX State Silver
243 Nizamabad Dharmaram T. Deepika G Softball X State Silver
244 Nizamabad Dharmaram K. Soumya G Softball VIII State Silver
245 Nizamabad Dharmaram M. Shruthika G Softball VIII State Silver
246 Nizamabad Dharmaram P. Saritha G Netball I Year State Silver
247 Warangal Elakathurthy G. Meghana G Karate I Year State Silver
248 Warangal Elakathurthy M. Supriya G Karate X State Silver
249 Warangal Elakathurthy K. Priyanka G Karate II Year State Silver
250 HRR(West) Gowlidoddi Y. Anusha G kho - kho VII State Silver
251 HRR(West) Gowlidoddi G. Pujitha G Handball I Year State Silver
252 HRR(West) Gowlidoddi B. Akshaya G Handball II Year State Silver
253 HRR(West) Gowlidoddi N. Indu G Throw ball IX State Silver
254 HRR(West) Gowlidoddi B. Anusha G Throw ball IX State Silver
255 Nizamabad Kanjara T. Prasuna G Ball Badminton II Year State Silver
256 Nizamabad Kanjara T. Madhuri G Ball Badminton II Year State Silver
257 Nizamabad Kanjara G. Ramya G Ball Badminton II Year State Silver
258 Medak Kolcharam S. Deepika G High Jump VIII State Silver
259 Adilabad Luxettipet R. Ramya G Wrestling II Year State Silver
260 HRR(West) Mahendrahills K. Maneesha G Handball VII State Silver
261 HRR(West) Mahendrahills B. Lavanya G Handball VII State Silver
262 HRR(West) Mahendrahills K. Kavya G Handball VII State Silver
263 Warangal Mulugu K. Madhuri G Boxing VI State Silver
264 HRR(East) Nallakanche T. Nandini G kho - kho II Year State Silver
265 HRR(East) Nallakanche M. Sandhya Rani G kho - kho II Year State Silver
266 HRR(East) Nallakanche Nikitha G kho - kho I Year State Silver
267 HRR(East) Nallakanche Prasanna G kho - kho II Year State Silver
268 HRR(East) Nallakanche L. Rechal G kho - kho II Year State Silver
269 Warangal Rayaparthy B. Yamini G Boxing I Year State Silver
270 Warangal Rayaparthy K. Spandana G Boxing I Year State Silver
271 Khammam Tekulapally K. Nandini G Kabaddi I Year State Silver
272 Khammam Tekulapally V. Sandhya G Long Jump X State Silver
273 Khammam Tekulapally A. Shavani G Kabaddi I Year State Silver
274 Khammam Wyra B.V.N.Pournami G Ball Badminton VIII State Silver
275 Khammam Wyra M. Sony G Ball Badminton VIII State Silver
276 Khammam Wyra M. Maneesha G 100 mts VIII State Silver
277 Nizamabad Kanjara B. Nirmala G Wrestling X State Silver
278 Nizamabad Armoor S. David B Baseball II Year State Bronze
279 Nizamabad Armoor T. Sashidher B Baseball II Year State Bronze
280 Nizamabad Armoor Ch. Naveen B Baseball II Year State Bronze
281 Nizamabad Armoor Y. Promod B Baseball II Year State Bronze
282 Nizamabad Armoor G. Rishi B Baseball I Year State Bronze
283 Nizamabad Armoor N. Narayana B Baseball II Year State Bronze
284 Nizamabad Armoor B. Manoj B Baseball II Year State Bronze
285 Nizamabad Armoor N. Narayana B Softball II Year State Bronze
286 Nizamabad Armoor K. Ganesh B Softball II Year State Bronze
287 Nizamabad Armoor B. Prabhu B Softball II Year State Bronze
288 Nizamabad Armoor Ch. Ajay B Softball II Year State Bronze
289 Nizamabad Armoor S. Rajesh B Baseball II Year State Bronze
290 Nizamabad Armoor B. Rajesh B Baseball VIII State Bronze
291 Adilabad Bellampally (B) M. Sai Teja B Softball VIII State Bronze
292 Nizamabad Bhiknoor M. Arun B Athletics II Year State Bronze
293 Karimnagar Boinpally T. Dhanush B Long Jump VII State Bronze
294 Karimnagar Coe Karimnagar Ch. Kartheek B Athletics IX State Bronze
295 Warangal Jakaram Ch. Prem Sai B Softball I Year State Bronze
296 Karimnagar Manthani K. Anji B Boxing VI State Bronze
297 Karimnagar Manthani E. Ganesh B Boxing VI State Bronze
298 Karimnagar Manthani E. Teja B Boxing VI State Bronze
299 Khammam Maripeda P. Sagar B kho - kho X State Bronze
300 Warangal Narsampet G. Sreedhar B Kabaddi I Year State Bronze
301 Khammam Palvancha S. Sandeep B Athletics IX State Bronze
302 HRR(West) Shaikpet P. Vamshi B Softball VIII State Bronze
303 HRR(West) Shaikpet A. Parashu Ram B Softball VIII State Bronze
304 HRR(West) Shaikpet B. Amruthash B Softball IX State Bronze
305 Adilabad Sirpur T (B) B. Sai Krishna B Athletics X State Bronze
306 Warangal Wardannapet K. Pradeep B Boxing VI State Bronze
307 Warangal Wardannapet D. Pavan Sai B kho - kho I Year State Bronze
308 Adilabad Bellampally (G) A. Varshini G Softball VII State Bronze
309 Adilabad Bellampally (G) D. Sangeetha G Softball VII State Bronze
310 Adilabad Bellampally (G) P. Krishnaveni G Softball VII State Bronze
311 Adilabad Bellampally (G) K. Soujanya G Softball VII State Bronze
312 Karimnagar Coe Karimnagar S. Akhila G Athletics II Year State Bronze
313 Karimnagar Coe Karimnagar V. Snehitha G 4X100 mts I Year State Bronze
314 Karimnagar Coe Karimnagar S. Pravalika G Athletics II Year State Bronze
315 Nizamabad Dharmaram G. Shivani G Baseball I Year State Bronze
316 Nizamabad Dharmaram B. Nikitha G 200 mts I Year State Bronze
317 Nizamabad Dharmaram B. Nikitha G 100 mts I Year State Bronze
318 Nizamabad Dharmaram P. Akhila G High Jump VIII State Bronze
319 Nizamabad Dharmaram B. Sindhu G Softball IX State Bronze
320 Nizamabad Dharmaram M. Sreevani G Softball IX State Bronze
321 Nizamabad Dharmaram M. Blessy G Softball VIII State Bronze
322 Nizamabad Domakonda Y. Pujitha G Ball Badminton I Year State Bronze
323 Khammam Dr. BRAJC Khammam D. Kavya G Handball I Year State Bronze